BOSEV Proje Çalışmalarında Yeni Bir Başarıya İmza Attı

Vakfımız yerelde yürüttüğü projeleri artık Avrupa’ya taşımaya, bilgi ve birikiminiAvrupa’lı meslektaşlarıyla paylaşmaya 3 yıl kadar önce başlamıştı. Başlangıçta ortak olarakyer almaya başladığı Avrupalı konsorsiyumlarda araştırma ve geliştirme projelerine katkıveren vakfımız, artık Avrupalı ortaklıklarda lider ortak olarak da yer almaya başladı.

AvrupaBirliği Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı(Türkiye Ulusal Ajansı)nca finanseedilen 2017-1-TR01-KA204-045605 numaralı HEALTHY(Healthy Tendencies in LifeEnvironments – Yaşam Alanlarında Sağlıklı Eğilimler) isimli projemizin açılışı ÇanakkaleOnsekiz Mart Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Konsorsiyumun kullanımınasunulan hibenin tamamı 221221 Euro olan proje kapsamında toplumda Obezite eksenindesağlıklı beslenme eğitim içeriklerinin oluşturulması, tüm Avrupa çapında bu içeriklerinçevrimiçi olarak, çalıştaylar düzenlenerek yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır.

Proje açılıştoplantısına ev sahipliği yapan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi rektörü Sayın Prof. Dr.Yücel Acer proje ekibine, projede Üniversiteyi proje koordinatörü olarak temsil eden Prof. Dr.Kemal Çelik’e başarılar diledi. BOSEV Vakfı Başkanı Sadi Kaya ve Genel Sekreter Eyüp ÖzerenRektör Prof. Dr. Yücel Acer’e 2 gün süren yoğun tempolu açılış toplantısı süresincegösterdikleri yakın alaka, misafirperverlikten dolayı teşekkürlerini paylaştı. HEALTHY projekoordinatörü Ercan KÜÇÜKARSLAN projenin ortakları Romanya, Bulgaristan, İtalya ve İspanyaile birlikte hazırlayacakları eğitim içeriklerinin Avrupa çapında çok büyük bir açığıkapatacağını, geniş kitlelerce yetişkin eğitiminde yıllarca kullanılacağının müjdesini verdi.Proje yerel ve ulusal basında da geniş yer buldu.