Travmatik ve Sonradan Edinilen Beyin Hasarı Sonrası Rehabilitasyon Çalışmalarında Avrupalı Kurumlarla Çözüm Üretiyoruz

Avrupa Birliği Erasmus + KA2 projeleri kapsamında finanse edilen – Yenilikçilik ve İyi Uygulamaların Paylaşımı için İşbirliği;  Yenilik Geliştirme – Yetişkin eğitimi için stratejik ortaklıklar projeleri kapsamında yürütülen TOOLS4BRAIN projesi tüm hızıyla devam ediyor.

TOOLS4BRAIN projesi, sonradan edinilmiş veya travmatik beyin hasarına maruz kalan hastalara bakmakla sorumlu ailelere ve bakım hizmetinde yer alan uzmanlara daha etkili bakım hizmetleri sunmaları için hazırlanmış ve 3 ülke, 5 ortaklı yapıyla yürütülen bir projedir. Eğitim için kullanılan yenilikçi çevrimiçi sağlık uygulamasının oluşturulmasına dayalı bir sanal öğrenme ortamı geliştirmeyi de amaçlayan proje 3 yıl olarak planlanmıştır.

Projenin İspanyol koordinatörü NISA Hospital tarafından önceki yıllarda geliştirilen ve kullanıcılar tarafından yoğun ilgi gören Ruhsal Sağlık App® oluşturulan TOOLS4BRAIN proje ortaklık yapısı tarafından Avrupa çapında kullanılabilecek bir uygulama içeriğine kavuşturulması amaçlanmaktadır. Gelişmiş metodolojilere dayalı olarak bakım yapması sağlanacak resmi ve özel bakıcılar tarafından etkin kullanılması, eğitim ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi, Avrupalı içeriğe kavuşturulması amaçlanacak uygulamanın yoğun ilgi görmesi beklenmektedir. Projenin yenilikçi perspektifi, resmi bakıcılara, aynı zamanda resmi olmayan bakıcılara ve ailelere, uygulamayı kullanmaları ve sağlanan tüm bilgilere erişmeleri proje sonrasında sağlanacaktır.