YEREL ÇALIŞTAY DÜZENLENDİ

YEREL ÇALIŞTAY DÜZENLENDİ

Büyük Ortadoğu Sağlık ve Eğitim Vakfı (BOSEV) Tools4Brain (Providing training and policy resource for well prepared formal and informal caregivers of brain injured patients in Europe,  Avrupa’daki beyin hasarlı hastaların donanımlı resmi ve gayri resmi bakıcıları için eğitim ve politika kaynakları) projesi kapsamında proje mobil uygulaması ve hazırlana el kitapçığının test edilmesi amacıyla Ağustos 2019’ da yerel bir çalıştay ve kurum ziyaretleri düzenlemiştir. Çalıştayda, hasta yakınları ve hasta bakıcılarla alandan uzmanlarla proje mobil uygulaması ve el kitapçığını anketler yoluyla değerlendirme fırsatı bulduk.

Resmi, gayri resmi bakıcılar ve beyin hasarına maruz kalmış hastalarımızın faydasına olacağını düşündüğümüz için Erasmus + programı kapsamında, AB tarafından finanse edilen TOOLS4BRAIN isimli Avrupa Projesine Türkiye adına katılım sağladık ve son iki yıldır içerik oluşturmak için yoğun bir çaba sarf ettik.

Çalıştayda katılımcılarla birlikte proje kitapçığını ve proje mobil uygulamasını inceleme fırsatı bulduk. Katılımcıların uygulamayı test etmeleri, yorumlarını paylaşmalarını sağladık. Daha sonra, bu konuda kişisel görüşler ve uygulanan anketler vasıtasıyla geri bildirimleri analiz etmek üzere topladık, katılım sertifikalarını katılımcılarımıza takdim ettik.

Sonraki süreçte projenin 10 Ekim’de düzenlenecek Çoklayıcı Etkinliği’ne katılımcıları davet ettik.

Daha önce İspanyol koordinatörümüz NEURORHB tarafından kısıtlı içerikte üretilen ve Avrupa çapında TOOOLS4BRAIN projesi kapsamında yaygınlaştırılması hedeflenerek geliştirilen mobil uygulama ile akıllı telefon ve tabletlerde  beyin hasarlı hastalarımızın bakımıyla ilgilenen hasta bakıcı ya da ailelerin tavsiyeler alabileceği, aktivitelerini kullanabileceği bir uygulama ve el kitapçığı geliştirdik. Ayrıca, İspanya’dan diğer ortağımız olan ve Sonradan Edinilen Beyin Hasarına maruz kalmış bireyler ve yakınlarını temsil eden FEDACE, proje çıktılarıyla ilgili yararlanıcıları temsilen Portekiz’den NOVAMENTE ve Türkiye’den BOSEV olarak bu konsorsiyumda bir araya geldik.

Oluşturduğumuz içerikleri mobil uygulamada ve YouTube kanalımızda siz değerli yararlanıcıların beğenisine sunduk

Apple Store’da : http://goo.gl/GvsBoF

Google Play’de : https://goo.gl/LzuL2T

https://www.youtube.com/channel/UC6lEnB1AWpFBi7NIMpoVeOw

www.bosev.org

Bir cevap yazın